Jarosław Kukowski

Jarosław Kukowski

Jarosław Kukowski urodzony w Tczewie – polski malarz, który w odważny, a czasem wręcz kontrowersyjny sposób porusza problemy natury moralnej i społecznej. Jego prace zdobiły już ściany Pałacu Królikarnia (oddział Muzeum Narodowego w Warszawie), Muzeum Galicji, Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki oraz Domu Aukcyjnego Rempex.


Przez ostatnie lata jego prace można także podziwiać w zagranicznych muzeach i galeriach, m.in. w Nowym Jorku (Art Expo), SOHO Studios w Miami, California Modern Art Gallery w SanFrancisco, BOXeight Studios & Gallery w Los Angeles.


Od 2010 roku artysta pełni funkcję jurora prestiżowego konkursu artystycznego – AE Signature (USA). Jarosław Kukowski to mistrz kreowania niezwykłych przestrzeni, zamieszkiwanych przez wyidealizowane syreny i bulwiaste stwory, ale również postacie symbolizujące realne osoby znane ze świata mediów lub polityki.


Jego obrazy jednych oburzają,  innych zmuszają do myślenia, jednak nikogo nie pozostawiają obojętnym na niezwykłe i często prowokacyjnie przedstawione wizje artysty.


Do najważniejszych cykli obrazów Jarosława Kukowskiego zaliczane są: “Sny”, “Nie-sny”, “Freski”, “Memento”, “Złota seria”. Artysta jest też twórcą animacji, które dokumentują wszystkie etapy powstawania dzieła.

Pęknięte serce
“Pęknięte serce” Jarosław Kukowski, olej na płycie, 100 x 122 cmhttp://pl.wikipedia.org/wiki/Jarosław_Kukowski
https://polscy-malarze.pl/kukowski.html
https://mistrzowie-malarstwa.blogspot.com/
https://archive.is/v7rDV
http://artandpopularculture.com/Polish_surrealism
https://malarze-polscy.blogspot.com/2018/05/jarosaw-kukowski.html
https://malarstwo-symbolizm.blogspot.com/2013/06/jarosaw-kukowski.html